історія СТВОРЕННЯ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ КЛІНІКИ

"Коли немає здоров'я, мовчить мудрість, не може розквітнути мистецтво, не грають сили, марне багатство і безсилий розум".

Це висловлювання видатного давньогрецького вченого дає зрозуміти всю важливість медичної галузі для кожної людини незалежно від її віку, статі, національності, віросповідання.

Сучасний курс України на євроінтеграцію та відповідність вищої медичної освіти міжнародним стандартам визначає актуальність питання про роль університетської клініки в розвитку вищої медичної освіти.

Не може розвиватися університет, якщо у нього відсутня власна клінічна база. Кожен заклад вищої освіти може вибрати свою модель і йти тим шляхом, яким визначиться.

Університетські клініки надають майже повний спектр якісних медичних послуг як співробітникам закладів вищої освіти так і населенню.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка також долучився до мережі вже створених та діючих університетських клінік інших закладів вищої освіти (медичного та немедичного напрямку) та активно розвиває діяльність нашої Університетської клініки, створеної як структурний підрозділ університету у 2017 році. 

Головною метою її діяльності є надання первинної, вторинної,  а в подальшому третинної медичної допомоги працівникам Університету та населенню.

Отримано ліцензії МОЗ України на проведення медичної практики із 22 спеціальностей.

Керівником Університетської клініки є лікар міжнародного ступеня Черняк Віктор Анатолійович - доктор медичних наук, професор, судинний хірург.

Штат клініки налічує 33 висококваліфіковані спеціалісти, переважна більшість яких мають вчений ступінь та вищу медичну категорію – хірург, невропатолог, стоматолог, офтальмолог, дерматолог, гінеколог, лікар ультразвукової діагностики, лікарі сімейної медицини.

У жовтні 2019 року створений НДЦ Психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що надаватиме психіатричну та психологічну допомогу, сприятиме розвитку у науковій діяльності університету.

Стратегія розвитку клініки передбачає впровадження медичного страхування (корпоративного медичного страхування), платних медичних послуг, проведення наукових досліджень, практичних занять для студентів та майбутніх науковців університету, розробка інноваційних проектів та реалізація їх у медичній сфері.

Для виходу Університетської клініки на сучасний міжнародний рівень необхідно докласти іще чимало зусиль та фінансових інвестицій. Університет завжди готовий до співробітництва із меценатами освіти та науки, доброчинців благодійних фондів та щиро вдячний за підтримку у становленні та розвитку нашої клініки.

© 2019 Університетська клініка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка