Новини та події...

Новини, події, анонси... Наукова та медична діяльність Університетської клініки.

МІСІЯ – ЗДОРОВ’Я: разом задля активного довголіття

22 березня відбулася конференція «МІСІЯ – ЗДОРОВ’Я: разом задля активного довголіття». Організатори заходу: ННЦ «Інститут біології та медицини» КНУ імені Тараса Шевченка; Університетська клініка КНУ імені Тараса Шевченка; Платформа «МІСІЯ – ЗДОРОВ’Я»; Мультигалузева платформа «ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ПО-УКРАЇНСЬКИ».

МІСІЯ – ЗДОРОВ’Я: РАЗОМ ЗАДЛЯ АКТИВНОГО ДОВГОЛІТТЯ

 22 березня відбулася конференція «МІСІЯ – ЗДОРОВ’Я: разом задля активного довголіття». Організатори заходу: ННЦ «Інститут біології та медицини» КНУ імені Тараса Шевченка; Університетська клініка КНУ імені Тараса Шевченка; Платформа «МІСІЯ – ЗДОРОВ’Я»; Мультигалузева платформа «ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ПО-УКРАЇНСЬКИ».

Головна мета зустрічі – обговорення практичної та наукової співпраці у напрямках, які пов’язані з підвищенням рівня здоров’я та тривалості якісного активного життя людини. Важливість об’єднання зусиль підкреслила у вітальному слові Ольга Харченко, заступник директора ННЦ «Інститут біології та медицини», к. біол. наук.

Місія Платформи МІСІЯ ЗДОРОВ’Я – мобілізація інтелектуальних, соціальних, політичних, комунікаційних та фінансових ресурсів для створення і функціонування екосистеми здорового життя, яка надихає, уможливлює і підтримує прагнення людини до активного довголіття та щастя. Завдання Мультигалузевої платформи ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ПО-УКРАЇНСЬКИ – об’єднати представників різних галузей і напрямків, які причетні до формування ідеології сучасного здорового харчування, задля постановки адекватних завдань та їх вирішання, плідного конструктивного обговорення проблем та їх практичної реалізації. Свої пропозиції щодо співпраці з науковою спільнотою Університету представили координатори платформ к. мед. н. Ігор Найда та Наталія Гноєвая.

На кафедрі біомедицини ННЦ «Інститут біології та медицини» вже успішно реалізовувався медико-соціальний проект «ЗДОРОВИМ БУТИ МОДНО!» Його результати представила Тетяна Фалалєєва, завідувач кафедри, д. біол. наук, професор. У наших спільних планах, зокрема, поновити та розширити цей проект.

Ми живемо в умовах наростаючої пандемії неінфекційних захворювань, причиною якої є метаболічні порушення, які переслідують майже кожного з нас. «Інноваційна ультразвукова діагностика пандемії метаболічно асоційованої жирової хвороби печінки як предиктору розвитку життєво-загрозливих захворювань. Роль модифікації способу життя і харчування у профілактиці і корекції метаболічних вад» – цю тему розкрив Олег ДИННИК, к. мед. н., головний лікар ТОВ «Інститут еластографії», президент Української асоціації фахівців УЗ діагностики. Під час авторського майстер-класу, який визвав великий інтерес майбутніх медиків і викладачів, він також представив стартап українського портативного ультразвукового приладу HandyUsound (компанія-виробник Smart Medical Products, SMP, Київ, Україна) з інноваційною технологією для стеатометрії і стадіювання ожиріння печінки.

Лідія БУЦЬКА, доцент кафедри внутрішньої медицини ННЦ «Інститут біології та медицини» підняла надзвичайно актуальну тему: «Виклики Здоров'ю – Війна: прийняти, запобігти, відновитися. Система реабілітації та профілактики наслідків війни у осіб, що живуть і працюють в Україні»

Вітчизняні виробники, які спеціалізуються на виробництві натуральних корисних продуктів харчування, використовують технології максимального збереження природних нутрієнтів сировини, спільно з вченими, технологами, розробниками інноваційних функціональних продуктів грають основну роль у розвитку сучасного здорового харчування. Olexandr Duda Олександр ДУДА, дк. с.-г. н., иректор ТОВ «Торгово-промислова група «Амарант», президент ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» зацікавив аудиторію доповіддю «Стратегічна роль амаранту та інших нішових культур у формуванні ідеології здорового харчування».

Усі розмови про здоровий стиль життя і харчування суто у теоретичній площині втрачають сенс. Тому заключне обговорення та спілкування однодумців проходили під каву-брейк із корисними натуральними здоровими смаколиками від наших виробників:

  • ТМ «ViteoHemp» – вироби з коноплі для підтримки сил та здоров’я – енергетичні конопляні батончики, протеїн, конопляна олія;
  • ТМ «Добороїж» – корисні енергетичні перекуси: батончики і халва тільки з натуральних складових: горіхів, насіння, сухофруктів;
  • ТМ «Healthy Generation» – натуральні продукти без цукру і глютену: амарантові корисні сухі сніданки; крупи-суперфуди; амарантові пластівці; кондитерські вироби; макаронні вироби; амарантова олія.

Перший крок до масштабної співпраці науковців, виробників, громадських ініціатив зроблено. Працюємо!

 

За матеріалами Мультигалузева платформа «ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ПО-УКРАЇНСЬКИ

 

© 2019 Університетська клініка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка