Університетську клініку Київського національного університету імені Тараса Шевченка дооснащено терапевтичним мультилазерним медичним комплексом «Геліос».
Унікальне устаткування було отримано в межах наукового дослідження, що фінансується Національним фондом досліджень України (НФДУ). Працівники Університетської клініки близько шести місяців працювали над обґрунтуванням і теоретичною частиною заявки для участі в оголошеному НФДУ конкурсі, який і вдалося виграти із першої спроби.
Отримання комплексу «Gelious» стало черговим етапом дооснащення медично-діагностичного підрозділу Університету якісним сучасним обладнанням. Тільки упродовж 2019–2020 років для потреб Університетської клініки було придбано цифровий ендоскоп (Karl Storz, Німеччина), рентген-установку (IOTA, Італія), а для індивідуальної безпеки медичних працівників і відвідувачів було встановлено цифрову дезінфекційну систему Unilife (Україна).
Багатофункціональний комплекс ГЕЛІОС дозволяє одночасно проводити лікувальні процедури 7 пацієнтам завдяки програмному забезпеченню та технічному оснащенню.
Система сканування дозволяє застосування суміщеного або вибіркового многозонального сканування поверхні тіла червоним або інфрачервоним лазерами. Основними особливостями системи сканування є комбіноване опромінення червоним і інфраккрасним спектром з високими частотами сканування (100 - 150 Гц) і велика площа позиціонування (200 * 100 см).
Лазеротерапія - це комплексний узгоджений вплив на рівні клітин і тканин, а також органів і систем. На рівні цілісного організму лазеротерапія надає багатогранний вплив. поліпшує мікроциркуляцію, регенеративну, імуностимулюючу, протизапальну, протинабрякову, десенсибілізуючу дії, нормалізує обмін речовин і газообмін. Впливом на органи, проекції органів, рецепторні поля, рефлексогенні зони і точки акупунктури (корпоральні і аурікулярні) постійним, модульованим і імпульсним червоним і інфрачервоним лазерним випромінюванням забезпечується висока клінічна ефективність при лікуванні широкого кола захворювань центральної і периферичної нервової системи, системи кровообігу, системи дихання і травлення, сечостатевої системи, опорно-рухового апарату, при різних хірургічних патологіях, захворювань ЛОР-органів, в стоматології і дерматології, в косметології та інших ланках медицини.
Окрім того, світова медична спільнота перевіряє припущення щодо ефективності застосування лазерних технологій для підсилення імунітету людини й боротьби із вірусними захворюваннями.
На важливості отримання й використання подібного устаткування в КНУ наголошує директор Університетської клініки Віктор Черняк: «Із огляду на захворювання, що з ними звертаються пацієнти, була потреба розробки методик для лікування різноманітних поранень із ускладненнями, притаманних учасникам АТО-ОСС. Для участі в конкурсі НФДУ було прийнято рішення звернутися із запитом щодо допомоги в розробці потрібного обладнання до Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України й Науково-методичного центру «Медінтех». За результатами співпраці очікується, що буде створено комплексний лікувально-медичний продукт: сертифікована сама техніка, розроблена й апробована технологія лікування й обґрунтовано способи лікування тих чи інших захворювань. Загалом будуть розроблені комплексні рекомендації, що ними зможуть користуватися медики в Україні й у світі».
Як пояснює директор Науково-методичного центру «Медичні інноваційні технології» Микола Чухраєв, технологія, на основі якої створено багатофункціональний лазерний пристрій, є унікальною розробкою українських учених. Науковець запевняє, що подібна продукція є конкурентоспроможною не тільки на внутрішніх а й на зовнішніх ринках медичного обладнання, технологій і послуг. Установка «Геліос» користувалася високою популярністю під час медичних виставок, а найширший розголос пристрій уже отримав від покупців із Бельгії, Індії, Ірану, Китаю, Люксембургу, Республіки Польщі й Словацькій Республіці.