Новини та події...

Новини, події, анонси... Наукова та медична діяльність Університетської клініки.

Університетська клініка поповнилася інноваційною медичною системою

Університетську клініку Київського національного університету імені Тараса Шевченка дооснащено терапевтичним мультилазерним медичним комплексом «Геліос».

Унікальне устаткування було отримано в межах наукового дослідження, що фінансується Національним фондом досліджень України (НФДУ). Працівники Університетської клініки близько шести місяців працювали над обґрунтуванням і теоретичною частиною заявки для участі в оголошеному НФДУ конкурсі, який і вдалося виграти із першої спроби.

Отримання комплексу «Gelious» стало черговим етапом дооснащення медично-діагностичного підрозділу Університету якісним сучасним обладнанням. Тільки упродовж 2019–2020 років для потреб Університетської клініки було придбано цифровий ендоскоп (Karl Storz, Німеччина), рентген-установку (IOTA, Італія), а для індивідуальної безпеки медичних працівників і відвідувачів було встановлено цифрову дезінфекційну систему Unilife (Україна).

Багатофункціональний комплекс ГЕЛІОС дозволяє одночасно проводити лікувальні процедури 7 пацієнтам завдяки програмному забезпеченню та технічному оснащенню.

Система сканування дозволяє застосування суміщеного або вибіркового многозонального сканування поверхні тіла червоним або інфрачервоним лазерами. Основними особливостями системи сканування  є комбіноване опромінення червоним і інфраккрасним спектром з високими частотами сканування (100 - 150 Гц) і велика площа позиціонування (200 * 100 см).

Лазеротерапія - це комплексний узгоджений вплив на рівні клітин і тканин, а також органів і  систем. На рівні цілісного організму лазеротерапія надає багатогранний вплив. поліпшує мікроциркуляцію, регенеративну, імуностимулюючу, протизапальну, протинабрякову, десенсибілізуючу дії, нормалізує обмін речовин і газообмін. Впливом на органи, проекції органів, рецепторні поля, рефлексогенні зони і точки акупунктури (корпоральні і аурікулярні) постійним, модульованим і імпульсним червоним і інфрачервоним лазерним випромінюванням забезпечується висока клінічна ефективність при лікуванні широкого кола захворювань центральної і периферичної нервової системи, системи кровообігу, системи дихання і травлення, сечостатевої системи, опорно-рухового апарату, при різних хірургічних патологіях, захворювань ЛОР-органів, в стоматології і дерматології, в косметології та інших ланках медицини.

Окрім того, світова медична спільнота перевіряє припущення щодо ефективності застосування лазерних технологій для підсилення імунітету людини й боротьби із вірусними захворюваннями.

На важливості отримання й використання подібного устаткування в КНУ наголошує директор Університетської клініки Віктор Черняк: «Із огляду на захворювання, що з ними звертаються пацієнти, була потреба розробки методик для лікування різноманітних поранень із ускладненнями, притаманних учасникам АТО-ОСС. Для участі в конкурсі НФДУ було прийнято рішення звернутися із запитом щодо допомоги в розробці потрібного обладнання до Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України й Науково-методичного центру «Медінтех». За результатами співпраці очікується, що буде створено комплексний лікувально-медичний продукт: сертифікована сама техніка, розроблена й апробована технологія лікування й обґрунтовано способи лікування тих чи інших захворювань. Загалом будуть розроблені комплексні рекомендації, що ними зможуть користуватися медики в Україні й у світі».

Як пояснює директор Науково-методичного центру «Медичні інноваційні технології» Микола Чухраєв, технологія, на основі якої створено багатофункціональний лазерний пристрій, є унікальною розробкою українських учених. Науковець запевняє, що подібна продукція є конкурентоспроможною не тільки на внутрішніх а й на зовнішніх ринках медичного обладнання, технологій і послуг. Установка «Геліос» користувалася високою популярністю під час медичних виставок, а найширший розголос пристрій уже отримав від покупців із Бельгії, Індії, Ірану, Китаю, Люксембургу, Республіки Польщі й Словацькій Республіці.

© 2019 Університетська клініка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка